Netoxické úklidové a čisticí prostředky

Věděli jste, že?

Jeden ze sedmi případů astmatu u dospělého člověka může mít na svědomí používání konvenčních sprejových čističů. Zjistila to studie z 10 zemí na více než 3 500 zdravých jednotlivcích. Aby čistota byla skutečně "půl zdraví", svěřte úklid přírodním čističům.

Úklid a čistota

Má velmi lehkou, tekutější texturu a okamžitě se vstřebává. Obsahuje více vody než emulze a zároveň menší koncentraci aktivních látek. Je vhodný pro citlivou pleť nebo při vrstvení kosmetiky.

Produkty v sypké formě bez jakékoli vodní složky. Jsou praktické na cestování i na doma. Před použitím je stačí rozmíchat ve vodě.

Konzistencí je lehčí než krém a hustší než fluid nebo sérum. Lehce se roztírá i vstřebává, neucpává póry a pokožku hezky hydratuje díky spojení oleje a vody.

Neparfémované produkty, které neobsahují žádnou látku přidanou jen kvůli vůni. Některé mohou mít jemné aroma, které jim přirozeně dodávají jiné použité suroviny ve složení.

Produkty s přidanou vonnou látkou. 99 % pokladů na Econea.cz obsahuje přírodní parfemaci, ostatní šetrnou syntetickou parfemaci s jasným původem aromatu. Informaci o vůni najdete u každého produktu.

Přírodní poklady s šetrným složením vhodným pro aknózní, citlivou, podrážděnou, vysušenou nebo jakkoli problematickou pokožku.

Certifikované organické produkty vyrobené podle zásad a přísných podmínek ekologického zemědělství, které hospodaří bez syntetických prostředků.

Čistě rostlinné produkty bez jakýchkoli živočišných složek a jejich derivátů.

Netoxické úklidové a čisticí prostředky

Věděli jste, že?

Jeden ze sedmi případů astmatu u dospělého člověka může mít na svědomí používání konvenčních sprejových čističů. Zjistila to studie z 10 zemí na více než 3 500 zdravých jednotlivcích. Aby čistota byla skutečně "půl zdraví", svěřte úklid přírodním čističům.

Česká republika spotrebuje ročne viac ako 80 000 ton chemických čistiacich prostriedkov. Tie obsahujú až 15 % povrchovo aktívnych látok (tenzidov) a až 50 % aktivačných prísad. V skutočnosti sú to najtoxickejšie látky v našich domácnostiach. Často obsahujú potenciálne karcinogény, hormonálne disruptory alebo neurotoxíny.

Sú to skvelé čistiace prostriedky, ale zvyšky chemikálií zostávajú na povrchu čistených predmetov, ako aj vo vzduchu. Dostávame ich do seba dotykom a dychom. Hromadia sa v nás, pretože naše telo si s nimi nedokáže poradiť.

Tieto látky sa naďalej dostávajú do povrchových a podzemných vôd prostredníctvom odpadu. Môžu mať negatívny vplyv na vodné organizmy a prírodu vo všeobecnosti. A vždy sa k nám vrátia. Z vodovodu alebo možno v podobe ryby na tanieri.

Je tu však aj iný spôsob.

Moderné ekologické čistiace a upratovacie prostriedky sú založené na prírodných minerálnych a rastlinných zložkách. Sú netoxické, šetrné k vášmu zdraviu a úplne rozložiteľné v prírode. Vyčistia váš domov rovnako účinne bez nežiaducich vedľajších účinkov. Vďaka prírodným esenciálnym olejom aj krásne vonia.

V Econea.cz chceme prispieť k etickému a zodpovednému nakupovaniu. Preto žiadny z výrobkov, ktoré predávame (drogéria, kozmetika alebo dokonca osviežovače vzduchu), nebol testovaný na zvieratách. Mnohé značky majú priamu certifikáciu od Vegánskej spoločnosti a Cruelty-Free.

Ako si vyrobiť vlastné ekočistiace prostriedky doma alebo ako na prázdninové ekočistenie vám poradíme v článkoch na našom blogu. Pozrite si ich a inšpirujte sa!

Osvedčené stratégie jarného upratovania na vás čakajú v tomto článku. Pozostáva z desiatich krokov a možno si ho obľúbite na celý život!

Vedeli ste, že čistiaca sila ekologických čistiacich prostriedkov pochádza z látok nazývaných tenzidy? A že niektoré typy môžu byť obzvlášť drsné k vašej pokožke? Môžete sa na ne pozrieť v tomto článku.

Bič kanvíc, spŕch a vodovodných batérií. Ako predchádzať vodnému kameňu a ako ho odstrániť z domu prirodzeným spôsobom? Prečítajte si náš blog.

ČÍST VÍCE

Vyfiltrovat:

107 produktů
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Exkluzivně na Econea.cz

Standardní cena 4,97 €
0,66 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Vhodný do domácností s tvrdou vodou

Standardní cena 8,10 €
1,62 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

S biologicky odbouratelnými tenzidy

4,97 €
0,66 € / 100 ml 0,54 € / 100 ml 2,24 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml (sprej)
5 l (kanystr)
110 ml
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Odstraní mastnotu i nečistoty

4,97 €
0,66 € / 100 ml 0,54 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml (sprej)
5 l (kanystr)
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

I pro domácí čističky

4,97 €
0,66 € / 100 ml 0,58 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
5 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Praktický univerzální čistič

Standardní cena 4,97 €
0,66 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Odstraní usazeniny

5,80 €
0,77 € / 100 ml 0,67 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
5 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Zvládne inkoust, motorový olej i žvýkačky

7,05 €
0,94 € / 100 ml 0,58 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
5 l

Na bázi kyseliny citronové

Standardní cena 6,64 €
0,66 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné

Se šalvějí, levandulí a rostlinným alkoholem

14,56 €
1,46 € / 100 ml 1,12 € / 100 ml 2,08 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 l
10 l
Sprej 500 ml

Pro extra jemné čištění

Standardní cena 5,38 €
1,08 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné

S kyselinou citronovou

7,47 €
0,75 € / 100 ml 0,43 € / 100 ml 0,91 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 l
10 l
500 ml

S BIO éterickými oleji

5,38 €
0,72 € / 100 ml 0,49 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
10 l

Beze šmouh na skle, rychle uschne

4,55 €
0,91 € / 100 ml 0,75 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
Sprej 500 ml
1 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Univerzální odmašťovač ve spreji

Standardní cena 5,01 €
1,00 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné

S BIO éterickými oleji

5,38 €
0,72 € / 100 ml 0,49 € / 100 ml 1,36 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
10 l
120 ml

Bez parfemace, parabenů a barviv

Standardní cena 7,05 €
1,57 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Univerzální pomocník do domácnosti

4,97 €
0,66 € / 100 ml 0,32 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml - sprej
5 l - kanystr
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Pomerančový odmašťovač sprej a koncentrát

Standardní cena 10,82 € 12,02 €
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Všestranný pomocník

3,71 €
0,37 € / 100 g 0,35 € / 100 g 0,33 € / 100 g
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
1 kg sáček
2 kg pytel
5 kg pytel
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Potravinářská kvalita

2,88 €
0,58 € / 100 g 0,54 € / 100 g
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
500 g
1 kg
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Na bázi rostlinného alkoholu, bez chlóru

9,14 €
1,22 € / 100 ml 1,15 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
1 l
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Účinný pomocník pro čistou domácnost!

4,01 €
0,80 € / 100 ml 0,37 € / 100 ml 0,27 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
500 ml
1 l
5 l

Vydrží celý jeden rok

Standardní cena 11,23 €
0,94 € / 1 ks
Skladem
Odesíláme do 2 týdnů
Nedostupné

Poradí si i s tvrdohlavou špínou

Standardní cena 2,71 €
1,36 € / 1 ks
Skladem
Odesíláme do 3 týdnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Vhodný pro septiky a kořenové čističky

5,13 €
0,68 € / 100 ml 0,38 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
750 ml
3 l

I na zažranou špínu a mastnotu

5,80 €
1,16 € / 100 ml 0,85 € / 100 ml 0,75 € / 100 ml 1,36 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
500 ml
5 l
10 l
120 ml

100% kompostovatelné

Standardní cena 9,14 €
3,05 € / 1 ks
Skladem
Odesíláme do 5 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Lesklá okna, zrcadla i nerez bez šmouh

Standardní cena 4,97 €
0,66 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
SLEVA 15 % s kódem
DOMACIKVALITA

Na silné usazeniny vodního kamene

8,10 €
1,62 € / 100 ml 0,99 € / 100 ml
Skladem
Odesíláme do 4 dnů
Nedostupné
500 ml
3 l

Můj proklepnutý košík (0)

Zatím se v košíku nic nenachází.

Vyberte zemi a měnu

Nelétáme ještě do celého světa jako čínské cvičky, ale doručujeme do Čech a na Slovensko.

Pokračovat
Už jen krůček k eko srdcovkám

Pro ukládání a zobrazení oblíbených zelenáčů se prosím přihlaste nebo registrujte.